Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Dlouhá cesta autem
26.08.2020

Dlouhá cesta autem

Několikahodinové cestě autem se čas od času nevyhne téměř žádný řidič. Ať už se jedná o služební cestu, delší výlet, nebo dopravu na / z dovolené, vždy se vyplatí poctivá příprava. Jak automobilu, tak vás samotných. Věřte, že si tak můžete ušetřit spousty komplikací a problémů.

Tělo i mysl v kondici

Pro bezpečnou jízdu je zásadní dobrá fyzická a psychická kondice. Do auta byste měli vždy nastupovat svěží a odpočatí. Jestliže musíte vyjíždět v noci, nebo brzy ráno, pořádně se na to vyspěte.

Nemáte-li řízení na dlouhých trasách zažité, připravte na něj nejen svoje tělo, ale i hlavu. Předem si v klidu projděte trasu, zkontrolujte případnéuzavírky a v každém případě si dejte na dojezd do cíle dostatečnou časovou rezervu. Nebudete pak nervózní, z případného zpoždění. Do plánu cesty nezapomeňte zahrnout zastávky, na kterých si odpočinete – ideálně každé dvě hodiny. Rozhodně nečekejte až na chvíli, kdy vám začnou padat únavou oči.

Zkontrolujte i auto

Kromě těla vás ovšem může zradit i vaše vozidlo. Píchlou pneumatiku těžko ovlivníte, ale spoustě jiných trablů můžete předejít. Samozřejmostí je kontrola provozních kapalin, tlaku pneumatik a podobných rutinních záležitostí. Obzvlášť v zimě mějte po ruce pro jistotu něco teplého k pití v termosce, trochu jídla, benzín v kanystru, teplou deku, svítilnu a knížku nebo hračku pro ukrácení dlouhé chvíle dětem. V případě nehody, nebo dlouhých kolon se vše z toho může hodit.

Zahraniční cesty

Svoje specifika mají také cesty do zahraničí. Není na škodu si dopředu zjistit, jestli se místní dopravní předpisy neliší od našich, jak je to s placením zpoplatněných úseků a připravit si pro jistotu nějaké kontakty, které se mohou hodit v kritických situacích (tísňová linka 112 je použitelná téměř všude).

Veškeré rady a tipy na zvládnutí dlouhé cesty autem se tedy dají shrnout asi takto: buďte připravení na všechno, buďte v pohodě a v každém případě zachovejte chladnou hlavu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz