Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. SVODIDLA

Silniční svodidla ocelová a svodidlové systémy

Svodilda jsou nedílnou součástí dneších silnic a často bývají doplněné směrovými sloupky. Naše svodidla mají provedeny nárazové zkoušky akreditovanou zkušebnou a  vynikají svou pevností a odolností. V případě, že se chcete dozvědět více info, můžete nám poslat dotaz, nebo nás rovnou kontaktovat.

 

 

Svodidla patří mezi základní pasivní bezpečnostní prvky našich silnic. V případě havárie či ztráty kontroly nad řízením slouží primárně k udržení vozidla na silnici, případně mimo protijedoucí jízdní pruh. Umístěny jsou většinou lokálně v kritických místech a v případě silnic vyšších tříd v delších, souvislých úsecích.

 

Druhy svodidel

Není svodidlo jako svodidlo, a tak tedy rozlišujeme několik základních druhů dle použitého materiálu a způsobu použití. Mezi základní druhy patří svodidla ocelová, betonová, nebo lanová. Co se týče umístění a účelu, známe především svodidla silniční, mostní a takzvané vodící stěny, využívané pro fyzické a vizuální rozdělení komunikací.

 

Záruka kvality

Pro zajištění kýžené bezpečnosti jsou požadavky na vlastnosti svodidel jasně definované v technických podmínkách a jejich používání na veřejných komunikacích je podmíněno úspěšně absolvovanou nárazovou zkouškou, popsanou v evropské normě EN 1317/2.

Svodidla certifikovaná dle požadavků této normy, ale i další služby, instalaci, servis a odbornou konzultaci vám nabízíme prostřednictvím našeho poptávkového formuláře.

 

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz