Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Základy pro bezpečnou jízdu
25.03.2019

Základy pro bezpečnou jízdu

Dle statistik Policie ČR bylo v roce 2018 šetřeno 104 764 dopravních nehod. 565 lidí při nich zemřelo, 27 680 jich bylo zraněno a celkový odhad hmotných škod přesáhl 6,5 milionů korun. Velice nelichotivá a smutná čísla. Bylo by asi naivní si myslet, že jsme schopni eliminovat počty dopravních nehod na nulu, ale řadě z nich šlo jistě předejít dodržováním několika základních pravidel. O těch už bylo napsáno a řečeno mnoho, ale v tomto případě rozhodně neuškodí vypíchnout několik bodů, kterými by se měli řídit šoféři v jakémkoliv věku a za jakékoliv situace:

  • riskovat se nevyplácí a vždy je lépe dojet do cíle o deset minut později, než nikdy. Nebezpečné předjíždění a vysoká rychlost se můžou vyplatit v devíti případech z deseti. Ale ten desátý může být ten poslední…
  • jakkoliv je teorie důležitá a nezbytná, teprve řádná praxe z vás udělá dobré řidiče. Dobré, ne však dokonalé. Při získávání zkušeností se tedy držte při zemi, učte se poznávat možnosti svoje i motoru a brzd pod kapotou. A po jejich získání se na ně ale příliš nepoléhejte a dejte si pozor na falešný pocit vlastní neomylnosti a nezranitelnosti
  • řidič a auto jsou při jízdě spojeni v jeden celek a oba musí být v perfektní kondici. V případě vašeho stroje nepodceňujte předepsanou údržbu, pravidelné kontroly a servis. Vy sami byste pak neměli za volant sedat unavení, rozrušení a nemocní. Pozornost a reakční doba se v takovém případě rapidně zhoršují, což bezpečné a zodpovědné jízdě rozhodně nepřidá.
  • otřepaná fráze, že řidič musí přizpůsobit jízdu stavu vozovky a svým schopnostem je víc než pravdivá. Obzvlášť na trasách, které dobře nezná, je třeba mít oči na stopkách a mozek stoprocentně soustředěný na jízdu. Jedině tak budete mít situaci vždy pod kontrolou a budete vědět, co se kolem vás děje.

Dalo by se pokračovat dál a dál, ale veškerá pravidla víceméně vždy končí u jedné a té stejné poučky – opatrnost, rozvaha a ohleduplnost. Pamatujte na to – a my přejeme jen ty šťastné návraty z cest.

Článek byl vytvořen redakcíDopravniznaceni.com, e-shop s dopravními značkami.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz