Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Plánované uzavírky dálnic na léto 2020
26.06.2020

Plánované uzavírky dálnic na léto 2020

Léto je po roce opět tady a s ním už nepříliš oblíbený kolorit dopravních uzavírek, objížděk a omezení. Pro léta příští svítá naděje v podobě novely zákona o urychlení výstavby v dopravní infrastruktuře. Po jejím schválení by mohlo dojít ke znatelnému zkrácení doby přípravy dopravních staveb (tzn. vyřizování různých povolení atd.), v ideálním případě o polovině času. To je ovšem přece jen hudba budoucnosti, jak jsou na tom ale české dálnice teď? Dle informací Ministerstva dopravy je aktuálně ve výstavbě zhruba 233 km nových dálnic a silnic I. třídy, z toho více než polovina je ve výstavbě zcela od píky.

Modernizace D1

Asi největším soustem je momentálně modernizace brněnské D1 v rozsahu bezmála padesáti kilometrů. Na D1 dochází také k modernizaci na úsecích 16 (Velký Beranov – Měřín) a 12 (Humpolec – Větrný Jeníkov). Zde je kromě rozšíření dálnice v plánu také potřebná rekonstrukce cementobetonového a asfaltového krytu.

Očekávané prodloužení D35 a D11

Spousta řidičů a rezidentů jistě také čeká na dokončení úseku dálnice D35 od Časů po Ostrov, které by konečně mělo ulevit dopravní situaci na trase Hradec Králové – Vysoké Mýto. Tato výstavba se týká celkem bezmála 15 km.

Podobná situace je na hradecké D11 směrem na polské hranice. Nových 15 km by měla v tomto případě pomoci s dopravou na tahu z Hradce králové na Jaroměř.

Větší kapacita obchvatu a lepší průjezdnost

Omezení se nevyhne také silnice I/7 u Loun, která se po navýšení kapacity na čtyři pruhy stane dálnici D7 a zhruba 17 km dálnice D49 v úseku Hulín – Fryšták. Zde je záměrem také přenesení nadměrného dopravního vytížení ze silnic I/49, I/55, II/490 a II/432 v okresech Kroměříž a Zlín.

Jak je vidno z tohoto krátkého shrnutí, i toto léto nás čeká řada uzavírek dálnic a silnic – do budoucna by však tyto opravy, rekonstrukce a modernizace měly znamenat úlevu, zrychlení a větší pohodlí pro řidiče na jiných trasách.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com, e-shop s dopravními značkami.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz