Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Zasněžené dopravní značení - budete potrestáni když na dopravní značku není vidět?
18.12.2017

Zasněžené dopravní značení - budete potrestáni když na dopravní značku není vidět?

Zima je tady. A to znamená nejenom problémy s tím, že vozovky mohou být kluzké a některé i nesjízdné. Znamená to, že můžete mít velký problém identifikovat i dopravní značky. Máme na mysli situaci, kdy daná značka bude například zasněžená, nebo bude znečištěná od sněhu, který na ni dostříkne od větších projíždějících vozů. Otázkou řidičů je, zda budete potrestáni, pokud na dopravní značku není vidět. Co na to říká zákon?

Skutečně nemusí dojít k potrestání

Velkým pozitivem pro řidiče je to, že zákon skutečně říká, že v takovém případě nemusí být za případné problémy odpovědný, a to z důvodu, že dopravní značení nebylo vidět. Samozřejmě je nutné dodat, že je daná formulace dále vysvětlována, aby bylo zcela jasno, jak je to v případě reálné situace, kdy dojde třeba k nehodě, nebo k jiné situaci.

Nejde to bez důkazů

Pokud se vám stane dopravní nehoda, nebo dojde k tomu, že překročíte rychlost, či spácháte něco jiného, je vždy třeba mít důkazy. Jak na ně? Doporučujeme si dané místo co nejrychleji nafotit, včetně daných značek. Pomoci ale mohou třeba i kamery v autech a jasný záznam z nich. Zavolat lze též policii, která celou situaci zadokumentuje, a vy můžete do protokolu uvést, v jakém stavu značení bylo. Pochopitelně i zde doporučíme mít pro tento případ dokumentaci. Myslete na to, že když nebudete mít důkazy, není tak jednoduché se bránit.

I u vodorovného dopravního značení

Abychom vše uvedli na pravou míru, je třeba zmínit i to, že na mysli nemáme jenom situaci, kdy nevidíte klasickou značku. To stejné, tedy daná možnost vyhnout se trestu se na vás vztahuje i u vodorovného dopravního značení. Tedy u čar na silnici, které nevidíte, pokud jsou zasněžené, nebo pokud jsou jinak skryté. Ani zde pochopitelně nesmí chybět jasné zdokumentování daného stavu, ideálně co nejdříve po problému, nebo prohřešku.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz