Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Novinky na českých silnicích v roce 2021
27.01.2021

Novinky na českých silnicích v roce 2021

Start nového roku máme za sebou a je na čase se připravit na změny, která nás čekají na českých silnicích a dálnicích. Jistě neuškodí si ty nejdůležitější z nich sesumírovat.

Dálniční známky už jen virtuálně

Největšímu zájmu médií (a nejspíš i samotných řidičů) se nepochybně těšilo spuštění projektu elektronických dálničních známek. Ano, kdo to ještě neví, od letošního roku se známky nakupují on-line nebo ve vybraných prodejnách. Do ruky už ale nedostanete klasickou, při odstraňování proklínanou nálepku, ale maximálně doklad o zaplacení, který stvrzuje, že jste uhradili příslušný poplatek a vaše SPZ byla přidána do příslušného registru. Krom toho je zřejmě největším přínosem nový systém platnosti, díky kterému vám známka platí rok od aktivace, nikoliv striktně do konce roku.

Nové i skoro nové silnice a dálnice

Mnohý řidič, namlsaný převratnou změnou v nákupu dálničních známek, si mne ruce v předtuše dalších, letos rekordních investic do nových úseků silnic a dálnic. A jak moc se ministerstvo dopravy pláclo přes kapsu? Nového kabátku by se do konce roku měla konečně dočkat D1 a těšit se můžeme na otevření dalších šesti úseků dálnic a osmi úseků silnic první třídy. Na zahájení také ale čeká několik desítek staveb, takže s prognózami buďme opatrní a nechme se (doufejme, že pro změnu příjemně) překvapit.

Změna bodového systému

Už tak trochu evergreenem je avizovaná změna bodového systému. Hrubý koncept je vcelku jasný, zmírnit postihy za mírné přestupky, přitvrdit u závažných porušení pravidel plus snížený bodový příděl pro novopečené řidiče na dva roky. Ale ani dnes není jisté, zda se letos této změny dočkáme - dost možná si o ní něco řekneme v dalším článku na toto téma příští rok.

Změn bude více

Dále už spíše heslovitě – drobné změny v systému mýtného pro vozidla nad 3,5 tuny, liniový zákon nebo novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Na to vše se můžeme v letošním roce těšit. Věřme že oprávněně a bez nadsázky.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com, eshop, který prodává dopravní značení.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz