Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Zvláštní dopravní značka na německých dálnicích mate řidiče. Ti si jí ovšem nemusejí všímat
28.08.2023

Zvláštní dopravní značka na německých dálnicích mate řidiče. Ti si jí ovšem nemusejí všímat

Pokud občas zavítáte do Německa, nebo se tam v nejbližší době chystáte, možná narazíte na velmi zvláštní dopravní značku, o jejímž významu drtivá většina zahraničních řidičů nemá tušení. Zejména pokud je vaším cílem, nebo finální destinací Bavorsko, můžete se s touto dopravní značkou setkat. Nemusíte se však obávat neznalosti místních zákonů, tato zvláštní značka vás v podstatě nemusí vůbec zajímat, nevyplývá z ní žádná informace, zákaz, příkaz, ani omezení.

Jak tato značka vypadá?

Pravděpodobně si ji všimnete velmi snadno, je tvořena černobílými trojúhelníky a výsečemi na kruhovém podkladu. Tento poněkud abstraktní vzor není zvolen náhodou. Je totiž potřeba, aby ho mohla snadno naskenovat a identifikovat autonomní vozidla, která se testují právě například v okolí města Řezna.

K čemu značka slouží

Tím pádem se dostáváme k jejímu významu. Autonomní vozidla, čili automobily bez řidiče musí být dříve či později testována v ostrém provozu. Po dlouhých testech na zkušebních okruzích jsou pak ve finální fázi „vpuštěna“ na silnice mezi ostatní vozidla. A k jejich orientaci v terénu, respektive k ověření polohy používají právě tyto značky. Poté co autonomní automobil mine tuto značku, ověří jeho systém aktuální polohu a porovná ji s GPS systémem. Zkrátka a dobře, zkontroluje, zda se nachází ve správnou dobu na správném místě. A mimo jiné také otestuje, zda funguje samotné rozeznávání dopravních značek a jiných symbolů, což je pro autonomní provoz automobilů naprosto zásadní dovednost.

Není třeba reagovat

V případě, že tedy budete mít štěstí a tuto značku uvidíte, nemusíte nijak reagovat, ani se bát porušení německých dopravních předpisů. Přinejmenším teď už ale víte, že když v okolí této značky potkáte auto bez řidiče, tak se vám to nezdá, ani vás nešálí zrak. A vy se tak (aspoň jako divák) můžete nepřímo zúčastnit testování automobilů budoucnosti.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz