Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Zásadní rozdíly v dopravních předpisech ve světě
22.10.2019

Zásadní rozdíly v dopravních předpisech ve světě

Tuzemské dopravní předpisy už má průměrný řidič po pár letech za volantem už poměrně pevně a dobře zažité. Potíž může nastat, opustí-li člověk naši republiku a sedne za volant v zahraničí. Což se může snadno stát v případě služební cesty nebo třeba dovolené. V rámci Evropské unie je samozřejmě snaha o postupné sjednocování všech pravidel, předpisů a vyhlášek. Na největší rozdíly tak narazíme pochopitelně v rámci kontinentů, ale už pár kilometrů od našich hranic můžeme narazit na lecjakou, pro nás neobvyklou zvláštnost.

Vpravo nebo vlevo

V rámci mezinárodních odchylek v dopravních předpisech jistě každého napadne směr jízdy. Kdekdo ví, že vlevo se jezdí v Anglii, stejný způsob jízdy má ale také Irsko, Kypr nebo Malta a poměrně velké množství dalších zemí – z těch exotičtějších například Mauricius, Austrálie nebo Japonsko.  Našince bude jistě také zajímat povolené množství alkoholu v krvi. U nás platí nulová tolerance vůči řízení pod vlivem alkoholu, není tomu ale tak všude ve světě. V Rakousku, nebo Chorvatsku vám kupříkladu může projít  hodnota do 0,5 promile, ovšem pozor – v momentě, kdy jste strůjcem autonehody, stává se alkohol přitěžující okolností.

Pozor na jednotky

Co se týče nejvyšší povolené rychlosti, k přílišným extrémům se asi nedostaneme. Stejně jako u sousedů v Německu, je v řadě dálničních úseků jiných zemí maximální rychlost neomezená a tam kde je, jsou umístěny příslušné, omezující značky. Problém může pro Evropana, zvyklého používat metrický systém, nastat v momentě, kdy je konfrontován s údaji v mílích, případně v mílích za hodinu. Tak je tomu i ve Spojených státech amerických. Před výletem na tamní silnice a dálnice je tedy dobré si alespoň rámcově nastudovat převodní poměry. Ona totiž devadesátka v mílích a kilometrech za hodinu je přeci jen něco jiného. Před každou zahraniční dovolenou nebo pracovní cestou je tedy více než rozumné se informovat o místních pravidlech a dopravních předpisech.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz