Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Využití zrcadel v dopravě – panoramatická zrcadla (dopravní a průmyslová)
19.08.2019

Využití zrcadel v dopravě – panoramatická zrcadla (dopravní a průmyslová)

Využití panoramatických zrcadel v dopravě je vskutku široké a zatím nenahraditelné. Panoramatická zrcadla se od běžných liší tvarem a díky jejich ne rovnému povrchu mají větší zorné pole a tím pádem poskytují mnohem větší pozorovací úhel. V praxi to znamená, že v panoramatickém zrcadle lze pozorovat mnohem obsáhlejší prostor než v zrcadle obyčejném, byť stejně velkém.

Zatáčky a vjezdy

Tato jejich přednost předurčuje i jejich oblast použití. Jsou skvělým pomocníkem ve všech ostrých zatáčkách a nepřehledných křižovatkách, kdy řidičům pomáhají získat přehled o dopravní situaci tam, kam lidské oko nevidí. A jistě by přibylo mnohem víc nehod a bouraček v místech vjezdů z podzemních garáží a parkovišť, nebýt právě těchto zrcadel. Bez nadsázky se dá tedy říct, že jistě zachránili nejeden lidský život o škodách na karoseriích aut ani nemluvě.

Venku i vevnitř

Jejich pole působnosti není ale zdaleka jen na veřejných silnicích a cestách. Svoje uplatnění najdou například i ve výrobních halách a skladech, kde pomáhají bezpečnějšímu a plynulejšímu provozu vysokozdvižných vozíků. Ty už ostatně bývají často také vybaveny panoramatickými zpětnými zrcátky k mapování mrtvých úhlů při couvání a manipulaci s objemnějšími břemeny.

Široká nabídka

Na trhu jsou panoramatická zrcadla k dostání v různých provedeních – obdélníkové, čtvercové, kulaté, čtvrt i půlkulaté, v rozmanitých velikostech a také s barevným značením. Panoramatické zrcadlo s červenobílým šrafováním tím také řidiče upozorní na možné riziko na silnici. Pokud tedy i vy uvažujete o pořízení takového zrcadla, v nabídce jistě najdete to, co potřebujete a co vyhovuje a odpovídá vašim požadavkům. Panoramatická zrcadla, dopravní i průmyslová tedy dokážou velmi jednoduše a efektivně usnadnit život na všech cestách a pro všechny účastníky silničního provozu jej udělat o něco bezpečnější.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz