Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. V jakých zemích je nejdražší mýtné a za co se vlastně platí
19.03.2018

V jakých zemích je nejdražší mýtné a za co se vlastně platí

Jet do zahraničí vlastním vozem není zase až tak nic výjimečného. Pokud také plánujete cestu, nezapomeňte na to, že do nákladů se počítají nejenom pohonné hmoty. V některých zemích vás čeká také mýtné. Kde je nejdražší a za co přesně budete platit? Zjistěte to.

Dálniční známky převládají

Pokud se podíváme na systém výběru mýtného, tak ve většině případů se poplatky platí formou takzvaných dálničních známek. Jde o kupony na různě dlouhou dobu, bez hledu na to, kolik reálně ujedete na placeném úseku kilometrů. V tomto ohledu mohou být značně nevýhodné. Celkem draho může vyjít cesta do Švýcarska (země rychlostních radarů – dávejte si pozor!) , jelikož v této zemi je jenom roční dálniční známku. Nijak dobře nevychází ani Slovinsko, které je průjezdní zemí při cestě do Chorvatska. Jedete zde jenom chvíli, a jelikož je možné pořídit jako nejkratší známku sedmidenní, která u běžné dovolené nestačí, je nutné investovat do té měsíční.

Pozor na průjezdy tunelem nebo různými horskými průsmyky

I když budete mít dálniční známku, rozhodně to neznamená, že se s ní dostanete všude. Zpoplatněny mohou být různé průsmyky, nebo také tunely. Pokud plánujete přejezd z Itálie do Francie, a to cestou, která vede tunelem pod horou Mont Blanc, doporučujeme si vzít hodně peněz. Tato část cesty vyjde na necelých 45 euro. Jiné tunely, v Itálii, Francii nebo Rakousku jsou však značně levnější.

Mýtné je spravedlivé a na delší trasy výhodné

Nyní tu jsou země, kde se platí mýtné. Je to třeba Francie, Itálie, ale o Chorvatsko, nebo Řecko. Výhodou je, že nemusíte nic řešit. Vezmete si kartu při vjezdu na dálnici, a při výjezdu zaplatíte ujetou vzdálenost. Pokud je kratší, v přepočtu na kilometr zaplatíte celkem vysokou sumu. U delších cest je mýto výhodnější. Ne ale tolik, než může vyjít dálniční známka, pokud do daných zemí budete cestovat pravidelně, i několikrát do roka.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz