Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Světelné dopravní značení
19.03.2020

Světelné dopravní značení

Světelné dopravní značení asi není třeba představovat, nebo sáhodlouze popisovat. Označujeme tak zkrátka veškerá zařízení, která se používají k řízení provozu, a to za pomoci (jak jinak) světelných signálů. Vzhledem k tomu, že jsou vizuálně výraznější, je možno je snadno modifikovat a všestranně využívat, jsou zpravidla nadřazené klasickým dopravním značkám a jinému dopravnímu značení. 

Pomáhat a chránit

Málokterá komplikovanější křižovatka se dnes obejde bez klasického tříbarevného semaforu. Obzvlášť ve větších městech a v dopravní špičce by spoléhání se na dopravní značky a pravidlo pravé ruky asi velice často skončilo minimálně dopravními zácpami a komplikacemi. Pro lepší přehlednost jsou v některých případech doplněny o směrové šipky a signalizací pro opuštění křižovatky. Do podobného ranku spadá signalizace na přechodech pro chodce a stezkách pro cyklisty – ke klasickému panáčkovi v zeleném, nebo červeném poli tak v posledních letech přibyl i jeho kolega na kole. Široké spektrum využití pak poskytují při řízení dopravy na víceproudých silnicích, kdy jednak zakazují a povolují vjezd do jednotlivých pruhů, případně řidiče informují o maximální povolené rychlosti.

Značení na všech cestách

Z hlediska bezpečnosti není asi důležitějšího světelného značení, než to na železničních přejezdech. Řidičům mnohdy chybí potřebná opatrnost a obezřetnost a často zbytečně riskují – bohužel i přes veškerou světelnou a akustickou výstrahu. Nenahraditelným pomocníkem se pak světelná signalizace stává v případě značení objížděk, uzavírek, prací na silnici a mnoha dalších, nestandardních situací. Mobilní světelné značení se dá jednoduše přenášet a poskytuje tak komfort obsluze a informovanost řidičům na silnici. A ne jen na silnici – všimli jste si někdy při jízdě tramvají svítících žlutých terčíků v různých formacích podél trati?

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz