Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Registr vozidel a upozornění na končící technickou. Jak to funguje?
19.04.2019

Registr vozidel a upozornění na končící technickou. Jak to funguje?

Téměř všechna média v poslední době zmiňují, nebo zmiňovala novou službu Registru silničních vozidel. Od 1.4.2019 vám zašle upozornění, že se blíží konec platnosti vaší technické kontroly. A jak to celé funguje?

Co je Registr silničních vozidel?

Registr silničních vozidel je dle zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích jediná oficiální databáze všech vozidel registrovaných v České republice, včetně vozidel zaniklých nebo vyvezených do zahraničí. Registr spravuje Ministerstvo dopravy, respektive obce s rozšířenou působností. Tam můžete (nebo spíše musíte) také nechat svoje vozidlo do registru zanést – podmínkou je uzavřené povinné ručení a platná evidenční kontrola.

Datová schránka nutná

Registr silničních vozidel je tedy jasný. K tomu abyste mohli využívat jeho novou službu, budete potřebovat svojí datovou schránku. Právě do datové schránky vám 60 dní před vypršením přijde upozornění na blížící se konec platnosti vaší STK.

Pokud ji nemáte, je dobré vědět, že datová schránka je jakési virtuální elektronické úložiště, které slouží ke korespondenci mezi vámi a orgány veřejné moci. Pokud nevidíte zásadní rozdíl mezi datovou schránkou a e-mailem, vězte že datová schránka je mnohem sofistikovaněji zabezpečená, její uživatel je jednoznačně identifikován a veškeré transakce prováděné prostřednictvím datové schránky jsou zaznamenávány. Její zřízení a základní provoz nic nestojí a založení datové schránky lze vyřídit například během několika minut na kontaktním místě Czech Point. A jestli si pospíšíte, možná budete mít jubilejní miliontou zřízenou datovou schránku u nás : )

O starost méně

Jak je vidno, není to nic složitého a můžete si ušetřit sledování jednoho termínu a vyhnout se mnoha nepříjemnostem. Nic to nestojí a víte jak na to.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com, e-shop s dopravními značkami.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz