Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Proč se v Německu zakazují auta s dieselovými motory?
19.03.2018

Proč se v Německu zakazují auta s dieselovými motory?

Byl to jako blesk z čistého nebe. Co? Rozhodnutí soudu, že možnost zamezit vjezd některých automobilů do větších měst je legální. Soud tak vydal celkem jasný precedens, kterého se chytila řada německých měst. A ta plánují zákazy skutečně aplikovat. Zatím jde jenom o auta s dieselovými motory. A jaké jsou k tomu důvody? Je jich hned několik.

Primárním důvodem je smog

Pojďme se podívat na důvod číslo jedna. A ten souvisí s tím, že mnoho velkých německých měst trápí zcela pochopitelně smog. Věcí, které ho způsobují, je celá řada. A rozhodně mezi ně patří dieselové automobily. A to hlavně ty starší. Je tedy jasné, že když smogová situace nastane, nelze ji ještě zhoršovat, jelikož je naopak třeba se jí snažit zamezit. A zákaz vjezdu dieselových vozů se může jevit jako dobrá možnost, už se začínají vyrábět značky ve větším množství.

Je tu i snaha snížit počet dieselových aut pro jejich škodlivost

I když smogová situace přímo nehrozí, jsou naftové vozy jasným znečišťovatelem ovzduší. A tak je zakázání vjezdu do města cestou, jak se dá prospívat přírodě. Když se podíváme na čísla, tak v celém Německu je na 15 milionů zaregistrovaných dieselových aut. A jenom necelé tři miliony splňuje normu Euro 6. To je při životní prostředí velký zásah.

MHD je propagována stále více

Dalším důvodem je snaha naučit lidi, aby využívali MHD. Jde hlavně o návštěvníky velkých měst. Nejenom, že ve městě bude vlivem eliminace dieselů dýchatelněji. Lidé, kteří nebudou moci do města vozem, logicky využijí záchytná parkoviště a systém městské hromadné dopravy. Tu doporučuje každé velké město a tato násilná forma může být cestou, jak někoho donutit, aby ji zkusil.

Podpora alternativních pohonů

Hybridní pohonné jednotky, nebo auta na elektřinu. To je jasná budoucnost ve světě automobilů. A jak nejlépe zájem o ně podpořit, než tím, že se zakážou ty neekologické varianty a finančně se podpoří nákup těch ekologických.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz