Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Proč jsou české silnice horší oproti ostatním?
23.02.2018

Proč jsou české silnice horší oproti ostatním?

Také si říkáte, že tuzemské silnice jsou něco strašného? Je jedno, jestli máte porovnání s ostatními státy vyspělé Evropy, nebo jenom střílíte od boku. Fakt je ten, že tuzemské silnice patří v Evropě mezi ty horší. Z jakého důvodu?

Nekvalitní povrch

Toto je bohužel velmi častý problém mnohých silnic. Povrchy jsou natolik nekvalitní, že většina silnic v podstatě nepřežije zimu. Následně dojde k typickému záplatování. Toto se opakuje několik let za sebou. Výsledkem je silnice, kde najdete desítky různých záplat, mnoho nerovností, i použití různých technologií a materiálů, vlivem čehož není povrch ani jednotně hrubý. Ale zato jsou zbytečně vyměnené svodidla...

Výtluky

 

Ty lehce souvisí s výše popsaným nekvalitním povrchem. Jak při samotné technologii realizace, tak při opravách, není vše takové, jak by mělo být. Proto mnoho silnic hlavně po zimě vypadá jako testovací polygony různých automobilek. A to přesto, že žijeme v oblasti, kde zimy přece jenom nejsou tak kruté, jako pár stovek kilometrů severně.

Umístění kanálů

Mimo město, tedy na hlavních tazích, tento problém není tak výrazný. Jinak tomu ale je ve chvíli, kdy vyrazíte do města. Zde jsou kanály celkem velkým problémem. Nejenom, že nejsou umístěny úplně u kraje, a tak mnohdy pozbývají svou funkci. Častým jevem je i to, že jsou umístěny přímo v ideální jízdní stopě, a jsou o několik centimetrů propadlé. Jízda se tak stává noční můrou. Nehledě na možná rizika poškození vozu.

Značky na každém kroku

Jsou úseky, kde je tolik značek, že řidič často neví, která platí, která už neplatí, a co se týká jeho a co jiných účastníků silničního provozu – třeba nákladních vozidel. Vše ještě komplikují dodatkové tabulky. Hlavně ty s několika řádky textu, které není možné bez zastavení ani přečíst – natož je vůbec začít respektovat. Mnohdy tak nezbývá spoléhat se spíše na informace z GPS navigace, která může říci mnohem více.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz