Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Připravované uzavírky dálnic v létě 2019
23.05.2019

Připravované uzavírky dálnic v létě 2019

Jízda po českých dálnicích bývá často výzvou a dobrodružstvím pro otrlé. Samotný stav vozovek, uzavírky, opravy a rekonstrukce připravují každoročně řidičům nejednu horkou chvilku. I v letošním létě se šoféři nevyhnou uzavírkám a souvisejícím komplikacím. Podle ředitelství silnic a dálnic se letos začne (nebo začalo) stavět celkem 178 kilometrů dálnic a silnic první třídy. Z toho zhruba dvě třetiny připadají právě na silnice. Kterým úsekům se letos v létě raději vyhnout, případně se obrnit koňskou dávkou trpělivosti?

Evergreen na D1

Na ostravském úseku dálnice D1 se stále nedaří dokončit práce započaté loni na podzim. Na vině jsou údajné kvalitativní nedostatky a další a další objevující se problémy. Hotovo by mělo být v červenci tohoto roku, do té doby je nutno počítat uzavírkami, kolonami a v některých úsecích také s razantním omezením rychlosti.

Neprůjezdná D8

83. až 94. kilometr dálnice D8 čeká letos v létě řada oprav. Od května do srpna je v plánu například výměna krytu vozovky, obrusných vrstev na mostech a seřízení a výměna závěrů. Dopravní komplikace čekají hlavně na kamiony, které budou mít pravděpodobně problém s objízdnými trasami, ty koneckonců nejsou ještě zcela domyšlené ani pro řidiče osobních vozů. Celá tato legrace nás přijde na více než 100 milionů korun a nezbývá než doufat, že časový plán bude dodržen.

Pražský okruh

Problémy letos pocítí i oněch osmdesát tisíc řidičů, kteří každý den užívají na cestách Pražský okruh. Ředitelství silnic a dálnic zahájilo pokračování prací na křížení s dálnicí D1, hotovo by mělo být do června a do té doby si místy užijeme i jízdu v jednom pruhu. V návaznosti na tuto opravu bude navazovat další, v úseku druhého a jedenáctého kilometru směrem od Prahy.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com, e-shop s dopravními značkami.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz