Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Příprava auta na zimu
28.10.2020

Příprava auta na zimu

Příprava auta na zimu je jednou z nejdůležitějších a zároveň také nejpodceňovanějších úkolů každého řidiče. Je nezbytná pro bezpečnou jízdu a také pro prodloužení životnosti vašeho automobilu. A kdy jindy se do ní pustit, než teď, na prahu zimy.

Než odjedete a abyste vůbec odjeli

Zimní pneumatiky jsou každoroční evergreen, proto se jim věnujme jen krátce – hloubka dezénu minimálně 4 mm, dobrý stav a nahuštěné dle aktuálních podmínek. To je základ, bez kterého byste se na cesty v nižších teplotách vydávat neměli. Než ale vyjedete, musíte v prvé řadě nastartovat. Studený podzim po horkém létě auto bateriím na kondici nepřidá, takže rozhodně počítejte s kontrolou, případně výměnou akumulátoru. S tím souvisí i startovací kabely, které nezaberou mnoho místa a i s vybitou baterií vám umožní odjet.

Startování ovšem není jen záležitost akumulátoru, stejně důležitý je i stav svíček, rozdělovače a kabelů. V podstatě každá z těchto komponent má svoje předepsané lhůty pro výměnu, tak si je nezapomeňte hlídat, nebo nechat zkontrolovat.

Příprava zevnitř a zvenku

Spousta šoférů také plánuje na podzimní měsíce výměnu palivového filtru, oleje a dalších provozních tekutin – chladicí kapalinu a vodu do ostřikovačů. A dělají dobře, výměna oleje a filtru jenom prospěje, o následcích zamrzlé chladicí směsi snad ani není třeba hovořit. Ale nezapomínejte i na přípravu zevnějšku – než začne pořádně mrznout, zajeďte do myčky a kromě mytí dejte karoserii ochrannou kůru v podobě kvalitního vosku. Není to spása před veškerou solí a posypovým materiálem, ale za těch pár desítek korun to jistě stojí.

Kromě veškerých kontrol a výměn také nezapomeňte zrevidovat povinnou výbavu a obsah kufru – krom zmíněných startovacích kabelů se může hodit skládací lopatka, rozmrazovač zámků, tažné lano, nebo zimní řetězy –to především tam, kde se můžete protkat s dopravní značkou C5a, která použití sněhových řetězů přímo přikazuje.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz