Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Příklady méně známých dodatkových tabulek
14.05.2018

Příklady méně známých dodatkových tabulek

O méně známých dopravních značkách jsme si psali v jednom z předchozích článků, dnes se zaměříme na některé méně známé dodatkové tabulky.  Pro ty z vás, kdo neví, o čem je řeč, dodatkové tabulky zpřesňují, doplňují nebo omezují význam dopravní značky, pod kterou jsou umístěny.

S žebříkem ležícím na vozovce se ve výjimečných případech setkat opravdu můžete, nicméně toto není značka, která vás na takový případ upozorní. Na to samozřejmě žádná značka neexistuje. Tato dodatková tabulka znamená „E 10 - Tvar křížení pozemní komunikace s dráhou“ a často upozorňuje na ostrý úhel křížení, kdy je třeba dbát zvýšené opatrnosti při přejíždění.

Tato dodatková tabulka neznamená, že při její výrobě nebylo jasné, zda bude jedna odbočka či dvě, a tak tam pro jistotu nalepili obě. Dodatková tabulka „E 2d – Tvar dvou křižovatek“ vyznačuje skutečný tvar dvou po sobě následujících křižovatek a také hlavní a vedlejší pozemní komunikaci.

Pozor, padají stromy? Ne. Tato dodatková tabulka „E17 – Nedostatečný průjezdní profil vozovky“ vás v kombinaci s dopravní značkou „Jiné nebezpečí“ upozorňuje na omezení průjezdního profilu vozovky, tedy například i to, že se před vámi nachází oblast se vzrostlými stromy, jejichž koruna zasahuje do vozovky.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz