Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nový systém parkování v Praze, aneb konec lístkům za předním sklem automobilu
19.03.2018

Nový systém parkování v Praze, aneb konec lístkům za předním sklem automobilu

Praha zažívá doslova revoluci. V čem konkrétně? Je to systém parkování. Ten byl v hlavním městě založen na klasické kartičce nebo lístku, který byl umístěný za čelním sklem. Hlídky pravidelně kontrolovali dané lístky a podle nich zjistili, zda řidič parkuje, kde má, nebo zda má parkování zaplacené. Toto se však mění.

Vše je evidováno elektronicky

Jak jistě víte, Praha je rozdělena na zóny, které určují to, kde mohou nebo nemohou lidí parkovat. Existují placené zóny označené dopravní značkou, ale známé jsou hlavně modré zóny, které jsou určené jenom pro rezidenty. Ti měli za sklem svého vozu kartičku nebo lístek, který prokazoval, že mají parkování na daném místě povoleno a tak jim nehrozila pokuta.

Změna přinesla to, že dané lístky definitivně zmizí. Vše totiž bude kontrolováno výhradě jenom elektronicky. S tím souvisí i to, že nebude nutná klasická kontrola ze strany strážníků. Vše bude kontrolovat auto s kamerou, která bude umět číst SPZ a vyhodnocovat data.

Jak tomu bude v praxi?

Stejně, jako doposud. Kdo je rezident, ten o tom musí pochopitelně informovat magistrát, aby měl jistotu svého místa. Ten už nebude vydávat příslušnou kartičku, ale do systému zapíše SPZ vozu. Tu následně přečte kontrolní vůz a vyhodnotí, že je vše v naprostém pořádku. Tímto se má snížit hlavně administrativa, stejně jako se má zjednodušit a zefektivnit kontrola parkujících.

Některá auta budou moci parkovat zdarma

Snahou magistrátu je nejenom dostat lidi do MHD. Snaha je spojena i s podporou toho, čemu se říká carsharing. Tedy sdílení konkrétního auta. Tato možnost je v Praze stále populárnější. A jistě ještě bude. U těch aut, která budou zaregistrována v městském systému, bude umožněno bezplatné stání v jakékoliv modré zóně. Ale jenom za předpokladu, že zde auto čeká na nového řidiče – nikoliv za předpokladu, že si zde během jízdy řidič jenom někam odskočil. Tím se zefektivní dostupnost daných vozů.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz