Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nové značky na českých silnicích
21.02.2020

Nové značky na českých silnicích

Nestává se to příliš často, nicméně občas je potřeba zařadit do seznamu již existujících dopravních značek nějakou novou, případně aktualizovat stávající. S jakými novými značkami se můžeme na našich silnicích a dálnicích setkat?

Prevence vůči nehodám

Nejčastěji zastoupené budou pochopitelně ty, které mají za úkol předejít dopravním nehodám. Jednou z nejčastějších příčin střetu dvou vozidel je nedodržení bezpečné vzdálenosti. Nyní vám s dodržením dostatečného odstupu může pomoci značka s kódovým označením IP 32 – Bezpečný odstup, se kterou lze pomocí doplňkových šipek určit vzdálenost vozidla před námi.

Poměrně častým a velice nebezpečným prohřeškem je jízda na dálnici v protisměru. Některým řidičům se i přes veškeré značení podaří najet na dálnici v opačném směru, někteří hazardují se životem vědomě a bezohledně využívají otáčení na dálnici například k objetí kolony. Tak či tak, v těchto případech je může zarazit, či alespoň upozornit značka Stop, jste v protisměru. Doufejme, že v praxi se tak bude dít jen velmi ojediněle, ne-li vůbec.

Pro lidi….

Kromě bezpečnosti je velkým tématem i ekologie a šetrnost vůči životnímu prostředí. I v České republice se tak řeší vznik nízkoemisních zón, kam by byl povolen vjezd pouze těm vozidlům, které splňují zpřísněné emisní podmínky. Označení těchto zón je pak zajištěno značkou „Emisní zóna“.

Ministerstvo dopravy ovšem myslí i na pohodlí šoférů a pasažérů. Pokud byste někde narazili na označení dopravní značky „Návěst před odpočívkou“, vězte, že se nejedná o nic jiného, než o ceduli s názvem příštího odpočívadla, jeho vzdáleností a službami, kterými je vybaveno.

… i zvířata

A zkrátka nepřijdou ani zástupci živočišné zvíře. Trojúhelník s jelenem nebo krávou známe všichni. Ale co ježek, žába, nebo sysel? Není to vtípek ani zrakový klam. Jedná se o upozornění na specifický druh živočichů, který se v dané oblasti může pohybovat a který je třeba chránit.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz