Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nejdůležitější dopravní značky
19.03.2020

Nejdůležitější dopravní značky

Zvolit byť jen výběr nejdůležitějších dopravních značek je úkol velice ošemetný a výsledek bude vždy více či méně subjektivní. Záleží také, zda budeme posuzovat význam z hlediska bezpečnosti, organizace dopravy nebo třeba informovanosti řidičů.

Značky, které zachraňují životy

Kdybychom však měli nějaký ten žebříček přece jen sestavit, na čelní místa bychom jistě umístili značky určující přednost v jízdě. Označení hlavních a vedlejších silnic, „Dej přednost v jízdě“ a „Stůj, dej přednost v jízdě“ jsou rozhodně značky, které není radno ignorovat ani v případě, že máme o situaci na silnici zdánlivě přehled. Ne nadarmo jsou umisťovány tam, kde řidiči často chybují, nebo špatně vyhodnocují dopravní situaci.

Těmto značkám zdatně konkurují ty na železničních přejezdech. Ať už se jedná o návěstidla, dopravní značky, zvuková, nebo světelná výstražná zařízení – střetnutí s vlakem nechce zřejmě absolvovat nikdo z nás. Chování některých řidičů tomu bohužel stále úplně neodpovídá… Pokud bychom posuzovali důležitost dopravních značek z pohledu chodce, vyhrála by patrně značka upozorňující na přechod. Ta je ale důležitá i pro řidiče – někteří chodci až příliš spoléhají na svou přednost a proto by řidiči měli být více než opatrní. Jejich střetnutí s přecházejícím nedopadne nikdy dobře.

Každá značka je důležitá

Někdy více než škody na zdraví a majetku riskujete spíš způsobení dopravních komplikací a finanční postih. Ruku na srdce a ať hodí kamenem, kdo nebyl nikdy pokutován či alespoň napomenut za „vniknutí“ do zákazu vjezdu, nebo za příliš dlouhé parkování na místě označené značkou „Zákaz stání“ nebo přísnější „Zákaz zastavení“. Znovu tedy nezbývá než říct, že se velmi těžko hledá a určuje nejdůležitější dopravní značka. Každá má svůj význam, své místo na silnici, každou bychom měli znát. A každá také zasluhuje naši pozornost a respekt.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz