Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nejbizarnější dopravní přestupky, aneb za co vše můžete dostat pokutu
18.12.2017

Nejbizarnější dopravní přestupky, aneb za co vše můžete dostat pokutu

Špatné parkování, výrazně vyšší rychlost, telefonování, nebo třeba pásy, popřípadě i přestupky, kdy neuposlechnete běžné dopravní značky. To je něco zcela běžného. Potom tu jsou ale i přestupky, které jsou cekem bizarní. Jaké lze znát z historie? Podívejte se a pobavte.

Se psem na střeše

Je jasné, že by vás možná ani nenapadlo něco takového udělat. Jsou ale oblasti, kde je to dokonce dáno zákonem. Tou oblastí je Aljaška. A tak pokud nepovezete psa na střeše vozu, spácháte přestupek. Dá se očekávat, že u nás taky, i když se toho žádné dopravní značení ani zákon netýká. Kromě přestupku v rámci silničního provozu však očekávejte i trest od ochránců zvířat.

Jízda se samolepkou na voze

Máte na svém voze několik samolepek? Pokud ano, tak nejezděte do Brazílie. Zde totiž mezi nejbizarnější přestupky patří pokuta za jízdu se samolepkou na voze. Ale jenom ve chvíli, kdy ji máte na čelním skle. Ne však proto, že by vás omezovala ve výhledu. Je to proto, že by mohla rozptylovat ostatní řidiče. To je na celé situace to nejzvláštnější.

Povinná výbava obsahuje jenom jeden trojúhelník

Většina řidičů má u nás základní výbavu v pořádku, jelikož není problém pořídit kompletní sady. A ty obsahují jeden trojúhelník. Za ten však můžete dostat celkem vysokou pokutu. Nikoliv proto, že ho máte, ale proto, že máte jenom jeden jediný. Například v Turecku je nutné mít hned dva. A také nezapomínejte na jejich správné umístění, a to jak před auto, tak i za auto.

Z kopce máte vyřazeno

Děláte to, protože vám to ušetří nějaké to palivo? Britská Kolumbie v Kanadě to zakazuje a dopustíte se v takové situaci přestupku. To stejné platí, pokud z kopce máte rychlost, ale stojíte na spojkovém pedálu. Místní zákony zde argumentují tím, že v případě neutrálu je menší možnost manévrovat v případě problémů. I zde je na vašem zvážení, nakolik bizarní toto ujednání vlastně je.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz