Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Místa s největším počtem autonehod
24.06.2019

Místa s největším počtem autonehod

Počet dopravních nehod na českých silnicích v posledních letech bohužel rok od roku stoupá a nic bohužel nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl významně měnit. O to se pochopitelně snaží řada úřadů, institutů, iniciativ a projektů.

Allianz Automapa

Jedním z nich je takzvaná Allianz Automapa, ve které na svých webových stránkách pojišťovna Allianz zobrazuje místa, kde se nejčastěji stávají nehody s vážnými následky a už od roku 2011 sestavuje jejich nelichotivý žebříček. Jak uvádí na svém webu, předpokladem zařazení do Allianz Automapy jsou alespoň dvě na sobě navzájem zcela nezávislé dopravní nehody s těžkými zdravotními následky nebo smrtí v daném časovém období, mezi nimiž nebyla vzdálenost větší než 100 metrů. Roli hraje i počet a závažnost dalších zdravotních následků.   Vychází jednak z vlastních statistik a velkou měrou se podílí i Geografický informační systém JDVM (Jednotná dopravní vektorová mapa).

Nutno dodat, že nezůstává jen u statistik – pomocí svého nadačního fondu se snaží tyto problematické úseky opravit či upravit a snížit tak celorepublikovou nehodovost.

Kde dát nohu z plynu a na kterých silnicích se tedy vyplatí dbát obzvlášť zvýšené opatrnosti?

Nejrizikovějším místem v České republice byla vyhlášena silnice I/27 v okresu Plzeň, kde došlo už ke 12 nehodám, které si vyžádaly jeden lidský život a sedm těžkých zranění. Druhé místo zaujímá silnice I/4 u Předotic, okres Písek. Nejrizikovějším novým místem je pak silnice I/2 v okrese Kutná Hora se šesti nehodami, zatím naštěstí bez obětí na životech, zato se čtyřmi těžkými a osmi lehkými zraněními.

Co do počtu nehod, suverénně nejnebezpečnějším místem je silnice I/15, patřící do katastru Libčeves se 32 nehodami, dalšími jsou pakkarlovarská silnice I/6 a silnice I/11 v okresu Hradec Králové s 25, respektive 17 nehodami. Na obou z těchto silnic jsou už bohužel také evidovány dvě smrtelná zranění.

Nebylo by ale správná ostatní místa podceňovat – udělejme vše pro to, aby čísla nehod, těžkých a smrtelných úrazů byla menší a menší.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com, e-shop s dopravními značkami.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz