Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kde zaparkovat v zdarma v Praze a Brně?
24.02.2021

Kde zaparkovat v zdarma v Praze a Brně?

Počet automobilů na planetě se aktuálně odhaduje na něco kolem jedné miliardy. Tato astronomická cifra přináší krom ostatních problémů i ten s parkováním. A to zejména ve větších městech, kde je koncentrace obyvatel a tudíž i automobilů vyšší než jinde. Parkovací plochy nejsou ovšem nafukovací a najít vhodné místo je mnohdy téměř neřešitelný svízel. A dnes se tedy podíváme na zoubek parkování v našem hlavním městě a moravské metropoli.

Kde a za kolik v Praze

Najít slušné parkování v pražském centru a ještě k tomu zdarma, to zní jako vcelku utopistická představa. Nicméně i zde jsou některé možnosti. Můžete mít sice z pekla štěstí a narazit na volné neplacené parkovací místo, ale dost pravděpodobně narazíte spíše na místní systém parkovacích zón. Ty se dělí na prostory zejména pro rezidenty, vlastníky nemovitostí a podnikatele. Návštěvníkům jsou pak určeny především oranžové zóny – zde můžete natrefit i na neplacená místa, stání je ale vždy časově omezeno, nejčastěji na dobu pár hodin. A budiž nám slabou útěchou, že v době nouzového stavu jsou všechny parkovací zóny zdarma.

Brno je zlatá loď

Tak se zpívá v jedné písni, která však pochází z dob minulých, kdy snad i to parkování v Brně bylo jednodušší. Od té doby nám i zde přibyly parkovací zóny. Oproti Praze pravda levnější, ale stejně zákeřné. Jiná pravidla platí pro obyvatele Brna a jeho podnikatele, jiná pro návštěvníky – ti musí zaplatit příslušnou taxu, parkování o víkendech a svátcích je zdarma. A pokud nejste ze systému parkovacích zón moudří, možná vám pomohou plánovače tras a weby, které se této otázce věnují detailně.

Jde to i zdarma

Jak to ale zaonačit, když chcete legálně zaparkovat a ušetřit? Existuje několik osvědčených tipů. Vyhněte se přímo centrům měst, zaparkujte v některé z okrajových částí a na zbytek cesty využijte hromadnou dopravu. Nebo zkuste štěstí a najděte místečko v parkovištích přilehlých nákupních center – zpravidla tam můžete pár hodin parkovat zdarma a někde si dokonce můžete nechat bezplatné parkování prodloužit.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com, eshop, který prodává dopravní značení.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz