Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Jízda na sněhu - její nebezpečí a jak ji zvládnout
30.11.2020

Jízda na sněhu - její nebezpečí a jak ji zvládnout

Jízda na sněhu je disciplína, která bude brzy více než aktuální. Každý řidič by si pak měl osvojit základní poučky a pravidla pro jízdu na sněhu – ať už čerstvě spadlém, tak i uježděném. Sněhová nadílka vás může totiž překvapit kdykoliv a kdekoliv, zpravidla se pak jedná o překvapení nebezpečné, skrývající nejedno riziko. Často také na nebezpečí upozurňuje i dopravní značka pod názvem „nebezpečí smysku“.

Podobně jako na náledí

Stejně jako u jízdy po náledí nebo námraze, je základním kamenem úspěchu klid, rozvaha a zručnost při řízení. Nebezpečí nehody se zvyšuju u řízení automobilu, který důvěrně neznáme a nejsme si jisti jeho chováním v extrémních podmínkách.

Také je chybou se nechat ukolébat vybavením vozu. Různé antiblokační systémy, brzdové asistenty a senzory prokluzu jsou velmi užitečné, ale ne všespásné. Ještě pořád jsou na silnicích situace, kdy je vše v rukou řidiče a poté je k nezaplacení klid a chladná hlava.

Jak postupovat, pokud se vozidlo vymklo kontrole

Nenechte se vystrašit tím, že se auto nechová tak jako na suché cestě, že takzvaně „kope“, kola prokluzují a nereagují na točení volantem dle vašeho očekávání. Cesta jak z toho ven, je plynulost. Plynulé točení volantem, plynulé sešlápnutí brzdy, plynulé přidávání plynu vám dá nad autem mnohem větší kontrolu, než zběsilé a prudké pohyby. A navíc, několikatunový stroj si nakonec stejně většinou prosadí svou a vy se ho v těchto situacích můžete spíše naučit korigovat. Nebo ještě lépe – těmto situacím se vyhýbat.

Oči otevřené

Jistě, ne vždy je možné auto úplně odstavit, někdy holt musíme jezdit i za zhoršených podmínek. Je ovšem na nás, jak pojedeme. Ideální je, dát si dostatečnou časovou rezervu, a pokud ani ta nestačí, dojet se zpožděním. Pořád je to lepší, než neodjet vůbec. Kombinace spěchu a zasněžené cesty, je doslova a do písmene vražedná.

Takže zapomeňte na zběsilou jízdu, rychlé průjezdy zatáčkami a předjíždění za každou cenu. Potom máte velkou šanci jízdu na sněhu přežít bez úhony a dokonce si ji i užít.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz