Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Je ježdění na skútru či motorce v zimě bezpečné?
30.11.2020

Je ježdění na skútru či motorce v zimě bezpečné?

Jednoduchá otázka a kupodivu i docela jednoduchá odpověď. Ano, ježdění na skútru či motorce v zimě je bezpečné. Jenže jako obvykle je i zde ono pověstné ALE. Záleží totiž na mnoha okolnostech a jako vždy zejména na samotném řidičovi. Úplně správná odpověď by tedy měla znít takto: Ježdění na skútru či motorce v zimě může být bezpečné.

Pro mnoho motorkářů je těžké se smířit se zimní přestávkou a sezónu si prodlužují, jak jen to jde. A nutno podotknout, že jak výrobci příslušenství po motocykly, tak i mírnější zimy posledních let jim jdou vstříc.

Přezout na zimu?

Výměnu letních a zimních pneumatik mají zažité spíše řidiči a majitelé automobilů, ale týká se to i motorek. Za jízdu na „normální“ letní pneumatice v zimě sice nedostanete pokutu, ale jelikož je stabilita jednostopého vozidla přece jen o něčem jiném než u auta, rozhodně se vyplatí investovat do speciálních zimních řetězů pneumatik. I u nich jde hlavně o použitou směs, ze kterých se pneumatiky vyrábí a které mají tudíž pro jízdu v nízkých teplotách příhodnější vlastnosti.

Pozor na stav silnice

Jenže ani sebelepší obutí neeliminuje veškeré nástrahy spjaté s namrzlou vozovkou. Brzdná dráha a ovladatelnost jsou úplně jinde než na suché letní silnici. K tomu připočtěte mnohdy sníženou viditelnost, zúžené vozovky, nárazový vítr nebo třeba posypový materiál a o další komplikace máte postaráno. K tomu je třeba také počítat s tím, že reakce a chování ostatních účastníků provozu jsou ovlivněné stejně tak, myslete proto i za ně. Často také na nebezpečí upozurňuje i dopravní značka pod názvem „nebezpečí smysku“.

Nezapomeňte i na sebe

A aby byla zimní jízda na motorce nejen bezpečná, ale také zábavná, myslete i na svoje pohodlí a zdraví. Zkušení vědí, že obyčejné oblečení po pár kilometrech v zimě jakoby vůbec nebylo. Naštěstí je na trhu celá řada zatepleného oblečení všeho druhu, takže i tady nestojí příjemné zimní vyjížďce nic v cestě.

I přes to vše se ježdění v zimě na skútru či motorce se nedoporučuje, s ohledem na vaše bezpečí.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz