Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Jakým silnicím se vyhnout toto léto v Praze?
24.06.2019

Jakým silnicím se vyhnout toto léto v Praze?

Období prázdnin bývá co do hustoty provozu obvykle klidnější. A tak se i toto léto setkáme na řadě míst s opravami, uzavírkami, objížďkami a jinými omezeními. I vedení Prahy se rozhodlo, ve snaze omezit obyvatele a návštěvníky hlavního města co nejméně, naplánovat řadu rekonstrukcí právě na červenec a srpen.

Letos je v plánu proinvestovat v rámci údržby pražských komunikací bezmála dvě miliardy korun a určité dopravní komplikace se nebudou týkat jen řidičů, ale i účastníků městské hromadné dopravy.

Komplikace v MHD a rekonstrukce

Perné chvilky tak zřejmě zažijeme především v Praze 5. Hned v několika úsecích dojde k omezení tramvajové dopravy, například z Hlubočep se na Smíchovské nádraží po celé prázdniny nesvezete jinak než autobusem. Rekonstrukce trati čeká také Plzeňskou ulici, do obchodního centra Nový Smíchov, nebo Paláce Anděl se od začátku července do zhruba osmého téhož měsíce dostanete náhradní trasou. Ve stejné době buďte také připraveni na výpadek linky C metra – obousměrně mezi zastávkami Pražského povstání a Kačerov.

Své si vyžádá také rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Nuslích (konkrétně v Táborské ulici) a na Vysočanské ulici. Velkou radost nebudou mít ani motoristé na Jižní spojce. Situaci bude nadále komplikovat výstavba protihlukové stěny, plánovaný konec je na konci září.

Opravujeme.to

Jak je vidno, ani toto léto nebude doprava nejplynulejší, a to jsme zdaleka neuvedli všechny plánované uzavírky, objížďky a omezení. Pro lepší informovanost občanů spustilo však město Praha webové stránky Opravujeme.tokde Technická správa komunikací a Dopravní podnik hlavního města Prahy zveřejňují informace o aktuálních a plánovaných stavbách v dopravní síti. Účelem těchto stránek je jednak lepší přehled o dopravní situaci a jednak efektivnější plánování staveb, oprav a rekonstrukcí.

A nám nezbývá než doufat, že se tento záměr zdaří a Praha bude v příštích měsících a letech lépe a lépe průjezdná.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com, e-shop s dopravními značkami.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz