Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Jako navigaci do mobilu zvolit v roce 2023?
28.08.2023

Jako navigaci do mobilu zvolit v roce 2023?

Automobilovým mapám zdá se nadobro odzvonilo a jejich místo zaujaly elektronické navigační systémy. A koneckonců, není divu, jejich výhodám nemůže klasická papírová mapa konkurovat. Mají téměř neomezenou kapacitu, jsou schopny takřka milimetrové přesnosti, dokáží vypočítat vzdálenost do cíle a čas příjezdu, zvládnou vás informovat o dopravní situaci, vyhodnotit nejoptimálnější trasu, případně nabídnout objížďku.

To jsou však jen standardní funkce moderních navigací. Aby se jejich vývojáři a vydavatelé odlišili od ostatních a oslovili co největší spektrum uživatelů, nabízí samozřejmě sem tam nějakou vychytávku či funkci navíc. A pokud tedy nepatříte mezi staromilce, kteří si rádi poradí i bez navigace v mobilu, máme pro vás tip na několik navigací, které si můžete aktuálně stáhnout do svého mobilu.

 

Google mapy

Pravděpodobně nejznámější a nejrozšířenější navigační systém současnosti, vydávaný pod hlavičkou internetového giganta Google. Spousta mobilních telefonů už tuto aplikaci obsahuje v továrním nastavení, takže hodně lidí nemá důvod sahat po jiné alternativě. Google maps jsou však poměrně spolehlivé, po stažení potřebné mapy můžete fungovat i offline a  pokud jste připojeni k internetu, zdarma dostanete také informace o dopravních komplikacích. Pro nenáročné uživatele a příležitostné řidiče optimální volba.

Mapy.cz

Komu nevoní Google, může sáhnout po české alternativě Mapy.cz, spravované portálem Seznam.cz. Běžný uživatel nepozná příliš velký rozdíl. I zde funguje výběr neplacených úseků, vyhledávání bodů zájmu (benzínka, bankomat, restaurace, servis…) a offline režim po stažení map do telefonu. V této navigaci fungují velice dobře také turistické trasy a možnost vyhledání pěší, cyklistické, nebo například běžkařské trasy, navíc s podporou zastávek MHD.

Waze

Mobilní navigace, která získává stále více a více fanoušků. Nejsilnější stránkou Waze je získávání okamžité zpětné vazby od jejich uživatelů a sdílení informacích o dopravní situaci s ostatními řidiči – logicky však za cenu častých aktualizacích. Umožňuje také propojení se sociálními sítěmi, takže do jisté míry funguje i jako komunikační prostředek. Možná vám bude také chvíli trvat, než si zvyknete na její vzhled a ovládání, pokud ale potřebujete vždy aktuální informace o dopravě, je to momentálně zřejmě ta nejlepší volba. Ocení ji zejména profesionální řidiči a lidé, kteří tráví za volantem hodně času.

Sygic

Nepříliš známá a rozšířená, přesto zajímavá navigace. Sygic bsahuje plnohodnotné mapy včetně 3D zobrazení a kompletní informace o infrastruktuře. Slabinou této navigace je (zatím) pak absence upozornění na nadcházející odbočení, křižovatky a kruhové objezdy. Pokud překousnete pokulhávající navádění k cíli, můžete se na druhou stranu obejít bez internetového připojení. Tato navigace funguje kompletně i offline – ovšem za cenu místa na vašem mobilním úložišti, musíte si ji totiž kompletně (včetně map) stáhnout do mobilu. Perfektní do míst bez datového pokrytí.

Maps.me

Další varianta mobilní navigace dostupná například na Google play je aplikace Maps.me. I tato je zdarma, funguje prakticky po celém světě a také nabízí možnost offline režimu. Na druhou stranu, výše uvedené aplikace jsou přece jen lépe podporované, svižnější, čitelnější a uživatelsky příjemnější. Ale kdo ví, možná vás po vyzkoušení osloví právě tato navigace.

Věříme, že jste si tento článek užili a že se necháte inspirovat k využití jedné z těchto chytrých navigačních aplikací.

Tým dopravníznačení.com

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz