Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Jak zažádat o odstranění rychlostního radaru?
23.01.2018

Jak zažádat o odstranění rychlostního radaru?

Jsou různé metody, jak se dá donutit řidiče k tomu, aby jel maximálně povolenou rychlostí. Když nepomůže značka, mohou se instalovat rychlostní radary. Ty jsou využívány hlavně v obcích, kde se padesátka dlouhodobě nedodržuje. Daný radar a jeho umístění povolí policie, a to většinou na základě žádosti obce. Ta totiž často jeho umístění iniciuje a financuje. Jak proto, aby něco získala do své kasy, tak hlavně proto, aby se snížila rychlost a spolu s tím i nebezpečí, nebo hluk.

Radar je možné nechat i odstranit

Radary v obcích ale mohou mít i své zápory. Příkladem je třeba prudké brzdění před samotným radarem, což může způsobovat právě nadměrné množství hluku. Při jízdě více vozů za sebou může docházet i k nehodám. Když je umístěná dopravní značka, většinou se nebrzdí tak prudce, jako před radarem, který dotyčného vyfotí a zašle mu pokutu. I proto jsou v některých případech radary spíše na škodu. A tak se objevují i žádosti na jejich odstranění. Je to i váš případ?

Ideální je oslovit obec

Pokud si myslíte, že by měl být radar odstraněn, zvláště pokud právě vám způsobuje komplikace a více problémů, je možné požádat o jeho odstranění. Kde konkrétně? Měla by to být přímo daná obec, která přišla s tím, že ho umístí. Právě u ní následně vzneste svůj požadavek, který by měl obsahovat i dostatečná odůvodnění, proč tohoto chcete docílit.

Pomoci může i policie

Co když se žádost na obci nesetká s úspěchem? Je možné odstranění žádat také u Policie ČR. A to z toho důvodu, že právě ta je schvalovatelem instalace a tak může také zvážit a vyhodnotit danou situaci a obci nakázat odstranění. I zde je základem žádost, včetně dostatečného odůvodnění, proč o odstranění radaru žádáte. Pokud je to ale jenom proto, že vás vždy změří a vy dostáváte pravidelně pokuty, tak si buďte jisti, že takové odůvodnění stoprocentně neprojde.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz