Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Jak zajistit dopravní inženýrské opatření?
13.09.2019

Jak zajistit dopravní inženýrské opatření?

Ač se vám to možná dle názvu nezdá, s dopravně-inženýrským opatřením se určitě někdy setkal každý, kdo pravidelně vyjíždí na silnice, nebo alespoň použije chodníku. A nutno dodat, že to nebývá setkání veselé a vítané.

DIO?

Dopravně-inženýrské opatření je proces, při kterém se vypracovává příslušná projektová dokumentace, která navrhuje řešení přechodné dopravní situace na pozemních komunikacích. Ano, jedná se zejména o populární uzavírky a objížďky. A to nejen z důvodů oprav a havárií na silnicích a pozemních komunikacích vůbec, ale také při organizování sportovních událostí, průvodů, demonstrací a podobně. Zkrátka vždy, kdy je delší dobu omezen standardní provoz a veřejné cesty, silnice a chodníky nelze využívat běžným způsobem.

A jak na DIO?

Krok jistě rozumný a potřebný, nicméně také administrativně a legislativně náročný. Jak již bylo nastíněno, nestačí jen nahlásit místo a čas dopravního omezení, k celé záležitosti musí být pro zajištění dopravního inženýrského opatření zpracován celý projekt. A ten musí pochopitelně splňovat a obsahovat veškeré náležitosti. Krom jednoznačné specifikace místa, účelu, rozsahu a doby trvání je nutno do projektu také zahrnout vyjádření relevantních organizací a orgánů státní správy jako jsou Policie ČR, místní odbor dopravy, inspektoráty působící v místě omezení, lokální dopravní podniky, v krajním případě i ministerstva dopravy a vnitra.

S pomocí snadno a rychle

Schválením návrhu však vaše práce nekončí, ba naopak – z dopravního inženýrského opatření vyvstávají další povinnosti. Je třeba zajistit organizaci a umístění dočasného dopravního řešení, což znamená rozmístění dopravního značení jako jsou dopravní značky, světelná signalizace, dopravní kužely či svodidla a dbát na správný průběh po dobu omezení.

Je nasnadě, že toto papírování a shánění leckoho odradí. Naštěstí se najdou lidé, kteří tuto „špinavou“ práci udělají za vás. Nepatří-li tedy nahánění úředního šimla mezi vaše koníčky a rádi si ušetříte starosti, obraťte se raději na odborníky, kteří projekt zpracují za vás a rádi se postarají i o řešení dopravního značení.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz