Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Jak se naučit dopravní značky
30.04.2021

Jak se naučit dopravní značky

S učením dopravních značek začínáme obvykle už ve školkách a školách, první velkou zkouškou je pak test v autoškole a někteří z nás se dopravní značky učí více či méně celý život. Jak se ale nejlépe dopravní značky naučit a opravdu důkladně si je zafixovat do paměti? O jejich důležitosti není třeba vést debaty, takže si pojďme ukázat několik tipů, jak na to.

Učení hrou

O efektivitě zábavného učení věděl už učitel národů, Jan Ámos Komenský. A jak známo, mozek dětí mnohem snáze absorbuje vědomosti a informace, proto je dobré s učením značek začít už v útlém věku. A to i pro to, že děti by o dopravních značkách měly vědět co nejdříve.

 

K takovémuto učení poslouží i klasické pexeso s tématikou dopravních značek. Věk tu nehraje roli a zapojit se může celá rodina. Samotné kartičky pak výborně poslouží pro názorné memorování a vzít si je sebou můžete prakticky kamkoliv. Dětem dále výborně poslouží i pohádky o dopravních značkách a různá výuková videa, kterých dnes najdete na internetu spousty. A koneckonců, pohádky si můžou poslechnout nebo přečíst i dospělí.

Moderní technologie i knihy

Pokud jste ale přece jen pohádkám odrostli a stolní hry nepatří mezi vaše koníčky, můžete sáhnout po modernějších prostředcích. Do počítače i mobily se dá pořídit spousta aplikací, které lze pro učení a procvičování dopravních značek využít. Mnohé nabízí i možnost testování nanečisto, takže si hned můžete ověřit, jak na tom s vědomostmi jste. A do třetice, staré dobré biflování s knihou. I to je řešení a papír jistě mnohým vyhovuje lépe než virtuální obrázky a texty.

Najděte si svůj systém

Tak či tak, hlavní je si najít systém a způsob, který vám bude vyhovovat a bavit. Myslete na pozitivní motivaci a nějakou tu odměnu za vytyčený úspěch. A nezapomeňte, žádný učený z nebe nespadl. A přeborník v dopravních značkách teprve ne.

 

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com, eshop, který prodává dopravní značení.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz