Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Jak na montáž dopravního značení
13.09.2019

Jak na montáž dopravního značení

Na začátek by bylo dobré si říct, co všechno se skrývá pod pojmem dopravní značení. Patří sem notoricky známé výstražné, příkazové, zákazové a informativní značky, vodorovné dopravní značení, ale i pevné a sklopné parkovací zábrany a sloupky, zpomalovací prahy a třeba také dopravní zrcadla. A jelikož se jedná o nedílnou a důležitou součást silničního provozu, i pro umístění a montáž veškerého dopravního značení platí jistá pravidla a zásady. A jaké jsou ty nejdůležitější a nejzásadnější?

Na co nezapomenout?

V prvé řadě je nutno si uvědomit, že pokud nejste majitelem komunikace, na kterou hodláte umístit dopravní značení, potřebujete povolení příslušného orgánu, který dotyčnou cestu či silnici spravuje. Zákaz zastavení si tedy před dům na veřejnou silnici, ve snaze zajistit si parkovací místo, raději nedávejte.

Jakmile ale dospějete k umisťování dopravního značení, vězte, že takové zařízení musí být například pro jejich uživatele (tzn. účastníky dopravního provozu, pro které je dopravní značení určeno) viditelné z dostatečné vzdálenosti. Pro řidiče tak musí být například značka upravující přednost viditelná ze sta metrů, v obci pak dokonce z metrů padesáti.

Samozřejmostí je pak dobrá viditelnost z hlediska zakrývání značení polepkami, reklamními poutači, jiným značením, nebo třeba větvemi stromů. Nadále je také nezbytné zkontrolovat, zda pozadí značky nebrání její optimální identifikaci a rozlišení. Z toho vyplývá, že montáž dopravního značení se neomezuje na pouhý výkop a osazení sloupku, je potřeba věnovat pozornost také úpravě okolí a povrchu, do kterého je značení zasazeno. U vodorovného dopravního značení to pak platí dvojnásob.

Nedbalost se nevyplácí

Jak je vidno, montáž a umístění dopravního značení není radno podceňovat. Nesprávně umístěné dopravního značení může mít neblahý vliv v lepším případě na plynulost dopravy, v tom horším pak na majetek, zdraví a životy účastníků silničního provozu. V žádném případě tedy neuděláte chybu, obrátíte-li se v otázce montáže dopravního značení na odborníky a specializované firmy.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz