Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Jak je to s elektromobily v Česku?
19.03.2018

Jak je to s elektromobily v Česku?

Co je klasikou, pokud je o pohon vozu? Benzin a nafta. Za ně se poté řadí také zemní plyn. Opomíjet ale nelze i elektřinu. Jak je to s elektromobily v České republice? Podívejte se na základní fakta. Hned na úvod musíme říci, že jsou u nás stále ještě velmi okrajovou záležitostí. Jak s ohledem na to, kolik jich tu jezdí a jak málo je zde zón které jsou obarvené jinou vodorovní dopravní značkou, tak s ohledem na to, jakou v ně mají obyvatelé naší země důvěru.

Do roku 2030 má jezdit v ČR přes 250 000 elektromobilů

Překvapilo vás toto číslo? Pokud ano, tak musíme dodat, že se jedná jenom o výsledky studie, která se opírá hlavně o různé předpoklady a různé prognózy. Pokud by se měla vyplnit, tak by se musela stát jedna z výše zmíněných věcí. Počet aktuálně registrovaných elektromobilů by musel být podstatně vyšší, než je. Druhou věcí by bylo to, že v následujících letech lidé zcela změní své myšlení a začnou kupovat primárně jenom vozy na elektřinu.

V porovnání se zahraničím jsou prodeje mizivé

Jak jsou na tom elektromobily v Česku z hlediska prodejnosti? Velmi špatně. Když se podíváme na to, kolik se jich za rok prodá ve Francii, je to 21 000 nových vozů. V sousedním Německu je to zhruba 11 tisíc takových aut za rok. A jak je tomu právě u nás? Zde se ročně prodají jenom stovky aut. Čísla dosahují necelé pětistovky, což je opravdu málo.

Soukromé osoby jsou v menšině

I když si můžete říkat, že stovky elektromobilů jsou první vlaštovky, je dobré podívat se také na to, kdo si dané vozy primárně kupuje. Nejsou to soukromé osoby, jelikož se jedná hlavně o segment firemní – pro úsporu na daních, nebo se jedná o vozy, které kupují obce. A to na nutnou dopravu po městě, nebo třeba kvůli dopravě svých zaměstnanců a školení. Zákazníci ze segmentu soukromého tedy elektromobilům skutečně na chuť nepřicházejí. Čím argumentují? Jsou to většinou jenom dvě slova – pořizovací cena a dojezd.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz