Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Jak je na tom Česko s elektromobily dnes?
19.08.2019

Jak je na tom Česko s elektromobily dnes?

Podle posledních průzkumů, plánů automobilek a jejich prezentací na světových autosalonech je vidno, že vývoj a výroba elektromobilů je na vzestupu a především právě tímto směrem se bude ubírat automobilový průmysl v budoucích letech.

Tržby jdou nahoru

Dá se také říct, že prodej elektromobilů generuje automobilkám na celém světě (snad s výjimkou Japonska) rok od roku větší zisky. Největším odběratelem je tradičně Čína, následují Spojené státy americké a až na třetím místě je celý evropský trh. Tomu zákazníci v naší republice příliš nepomáhají, Česká republika je, co se týče prodeje elektromobilů pozadu i v rámci Evropy.

Vysoká cena, málo stanic

Těžko říct, co se opravdu skrývá za nedůvěrou českých automobilistů vůči elektřinou poháněným automobilům. Dle některých anket je na vině vysoká pořizovací cena většiny modelů, pro řadu dalších je překážkou zatím nedořešená a nedostatečná infrastruktura pro elektromobily, především nedostatečný počet dobíjecích stanic. Těch jsou u nás aktuálně necelé dvě stovky.

Elektromobil Škoda?

A koneckonců, čísla statistik Svazu dovozců automobilů hovoří celkem jasně. V minulém roce se u nás prodalo 725 elektromobilů, z toho 22 užitkových dodávek a 85 aut značky Tesla. V poměru nově registrovaných elektromobilů vůči těm klasickým je za námi v rámci Evropské unie už jen Řecko a Polsko. Mírné zlepšení se všeobecně očekává po uvedení elektromobilů pod značkou Škoda a stále přísnější regulace emisí skleníkových plynů snad také povedou k většímu rozmachu prodeje elektromobilu i u nás. Zde můžete srovnat s rokem 2018.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz