Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Elektromobilita za rok 2019
16.12.2019

Elektromobilita za rok 2019

Už poměrně dlouhou dobu se napříč celou průmyslovou oblastí hovoří o následcích, které bude mít celosvětová snaha o snižování emisí. Tato kampaň se pochopitelně dotýká i výrobců automobilů a automobilový průmysl jako takový se s tímto trendem a výzvou bude muset poprat. Nejvíce z této situace těží pochopitelně alternativní automobilové pohony, z nichž nejpopulárnější je divize elektromobility. A jak si u nás a ve světě letos elektromobilita vedla?

Pozvolný nárůst

Dobrou zprávou by se mohlo zdát to, že i u nás, v České republice je znatelný vzrůstající zájem o elektromobily. Dle posledních statistik můžete těch u nás registrovaných na silnicích potkat kolem dvou tisícovek. Další nárůst se dá předpokládat, samotná Škoda Auto už představila svůj dlouhodobý plán s investicemi ve výši desítek milionů korun. Tím jde ruku v ruce s celosvětovým trendem, cokoliv se týká elektromobilů je zkrátka na vzestupu. I od této automobilky se tak snad brzy dočkáme dalších modelů v elektro verzi. 

Bez podpory to nepůjde

Aby se však i u nás tomuto odvětví více dařilo, bude zapotřebí pár věcí změnit. A zlepšit to, co podle dosavadních zjištění stojí za tím, že je Česká republika na chvostu žebříčku co do používání elektromobilů. V prvé řadě je to jejich stále vysoká pořizovací cena, hned v závěsu je pak zatím nedostatečná infrastruktura pro jejich používání. Tím je myšlena především nedokonalá a nedostatečná síť dobíjecích stanic. První problém by mohly částečně vyřešit velkolepé plány automobilek a jejich investice do elektřinou poháněných automobilů. Dá se očekávat pokles prodejních cen, nehledě na to, že většina států již zahájila, nebo chce zahájit program dotací na nákup elektromobilu. S druhým problémem budeme nejspíš čekat na vstup nového hráče na trh s jejich dobíjecími stanicemi. Ať už to budou stávající poskytovatelé energií, nebo zcela nový subjekt, už teď je jasné, že doposud u nás neměla elektromobilita dostatečnou podporu a vhodné podmínky. Doufejme tedy, že nastolený trend bude i v příštích letech pokračovat se vším všudy.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz