Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Dopravní aplikace v Rakousku a Německu
23.05.2019

Dopravní aplikace v Rakousku a Německu

Doba dovolených je za dveřmi a řada z nás se chystá ji strávit v zahraničí. Pokud se ji rozhodnete prožít v Rakousku či Německu, nebo přes tyto země vede vaše plánovaná trasa za prázdninovými zážitky, či vás tam zavedou pracovní povinnosti, je vždy dobré mít spolehlivého rádce a pomocníka stran dopravních komplikací. I přesto že jsou Rakouské a Německé silnice a dálnice jedny z nejkvalitnějších a nejudržovanějších v Evropě, ani tam se nevyhnou opravám a uzavírkám. S kým se tedy poradit?

Dálnice i parkování v Rakousku

Co se týká našich rakouských sousedů, nad jiné vyčnívá portál www.asfinag.at. Provozuje ho federální společnost ASFINAG, která má na starosti vybírání mýtného a poplatků za užívání zpoplatněných komunikací. Dle svých slov je jejich cílem udělat z rakouských silnic a dálnic ty nejbezpečnější v Evropě. Díky jejich přehledu a nejmodernějším technologiím poskytují řidičům ty nejaktuálnější informace o stavu dopravy. V provozu je také jejich informační linka, která zodpoví dotazy týkající se dopravní situace. Jistě potěší, že tato linka je v pracovní dny dostupná také v češtině.

Další užitečné informace najdete na serveru www.parken.at, která poskytuje informace o aktuálních možnostech parkování ve všech spolkových zemích.

Jak se připravit na Německo?

Při cestách po Německu přijdou jistě vhod informace, rady a tipy ze serverů www.viamichelin.com a www.tolls.eu. Prvně jmenovaná služba dává řidičům on-line zdarma aktuální informace o nehodách, uzavírkách, zácpách i povětrnostních podmínkách, včetně výhledu na budoucí provoz. Druhá aplikace poskytuje kromě dopravního info také informace o placení mýtného.

Pro příznivce mobilních aplikací doporučujeme zřejmě nejpovedenější iVerkehr, dostupnou na stránkách www.verkehrsinfo.de. A jedno upozornění závěrem, pokud používáte aplikace na sledování radarů, vězte, že policistům v Německu by se to nemuselo líbit.

Článek byl vytvořen redakcí Dopravniznaceni.com, e-shop s dopravními značkami.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz