Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Dočasné dopravní značení
16.12.2019

Dočasné dopravní značení

Dočasné dopravní značení známe všichni. Používá se všude tam, kde je potřeba na omezenou dobu upravit dopravní situaci. Využívá se tedy při opravách silnic, uzavírkách, dopravních nehodách, při konání veřejných akcích nebo stavebních úpravách veškerých pozemních komunikacích. Dočasné dopravní značení bývá zajištěno přenosnými dopravními značkami,semafory a jinými světelnými zařízení, akustickými signalizačními prostředky, nebo dočasným vodorovným značením, čili nástřiky na vozovce. Pro úplnost je nutno dodat, že takovéto značení má přednost před stávajícím, trvalým značením, které ostatně bývá dočasně zneplatněno – zakrytím, odstraněním, či přeškrtnutím.

Umístění dočasného dopravního značení

Stejně jako řada dalších věcí, týkajících se dopravního řádu a prací na pozemních komunikacích, i umisťování veškerého dopravního značení je řízeno zákonem o pozemních komunikacích. Ten mimo jiné také určuje kdo a za jakých podmínek smí využívat dočasné dopravní značení. Povolení k instalaci dočasného dopravního značení je podmíněno dodáním potřebné dokumentace správnímu úřadu, který následně rozhodne o vydání povolení. Při použití takového značení, které se umisťuje přímo na silnice nebo chodníky, jako jsou barvy, nástřiky, folie a nálepky, musí být použito takových materiálů, které po odstranění nezanechají nežádoucí stopy. Samotné umístění a montáž dočasného dopravního značení by pak mělo být prováděno odborně a technicky způsobilou osobou, nejlépe tedy specializovanou firmou, které je obeznámena se zněním příslušných předpisů.

Zajištění profesionální firmou

Máte-li tedy zájem o montáž dočasného dopravního značení, ať už na účelové, nebo veřejné dopravní komunikaci, nejlépe uděláte, spojíte-li se s odbornou společností. Ty lepší a všestranější se krom zajištění toho správného značení a samotné montáže také postarají o administrativní stránku věci, která je náročná jak po časové, tak odborné stránce.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz