Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Dálniční známky - co se v roce 2018 změnilo v Čechách
23.02.2018

Dálniční známky - co se v roce 2018 změnilo v Čechách

Používání většiny silničních tahů je pro motoristy bezplatné. Jsou ale úseky, kde se platit musí. Nákladní vozy spadají do segmentu mýtného. Osobní vozy a dodávky musí mít dálniční známky. Co se pro rok 2018 konkrétně změnilo? Podívejte se.

Jsou lokality, kde nejsou potřeba

Není to tak, že by dálniční známka byla nutná úplně na všech úsecích dálnic. Jsou takové, kde dálniční známka být nemusí. Jejich počet se s rokem 2018 opět lehce upravil. A to tak, že řada nových úseků patří do skupiny těch, kde známka není nutné. Jde hlavně o úseky, které mají sloužit třeba jako obchvaty měst, nebo jako jednodušší spojení dvou míst, a to i pro lokální obyvatele. Příklady takových úseků najdeme třeba na D6, na D46, nebo na D52 a D56.

Dálniční známky mají v roce 2018 nové barvy

I toto je změna, která s rokem 2018 přišla. Samozřejmě hlavně proto, aby byla usnadněna kontrola daných známek. K té nejčastěji dochází s využitím dalekohledů, po čemž dochází k informování hlídek nejenom s radary, které konkrétní vůz zastaví. S novými barvami tak nemůže docházet k záměně se známkou z roku 2017. A jaké barvy jsou v rámci roku 2018 používány? Ta roční bude ve žluté barvě. Měsíční známka je v barvě růžové. Kdo se rozhodně pro známku desetidenní, bude si lepit kupon s modrou barvou.

Jsou tu i nové tvary

Nedošlo jenom ke změně barev, jelikož došlo i ke změně motivů. I toto má sloužit hlavně k lepší a jednodušší kontrole. Aktuální dálniční známky budou využívat trojici motivů. Bude to kruh, čtyřúhelník a také trojúhelník.

Platnost se nemění

Pokud jde o délku platnosti, zůstává i v roce 2018 vše při starém. Tím chceme říci, že roční kupon na rok 2018 bude platný nikoliv jenom do posledního prosince současného roku. Bude platit až do konce ledna 2019. Je to hlavně proto, aby měli motoristé dostatek času na výměnu, a to i v případech, kdy zásoba známek dojde.

Tento člának pro vás připravila redakce stránek dopravniznaceni.com, obchod s dopravními značkami a příslušenstvím.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz