Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Čím jsou německé silnice tak zajímavé?
23.02.2018

Čím jsou německé silnice tak zajímavé?

Vyrazit do zahraničí vlastním autem může v podstatě každý. Žijeme v EU, což znamená i výhodu v tom, že se nemusíme obávat zdržování a kontrol na hranicích. Pokud naperete směr západ a skončíte v Německu, možná vás zaujmou tamní silnice. V čem konkrétně?

Bez omezování rychlosti na dálnicích

Zní to jako sci-fi, ale je to skutečně tak. Sice se nejedná o kompletní dálniční síť, ale na většině úseků skutečně není rychlost nijak omezována. Je tedy jenom na vás, jak na to šlápnete a kolik pojedete. Právě tímto jsou německé silnice vyhlášené. Tamní dálnice lákají hlavně majitele rychlých vozů, aby je vyzkoušeli. A to bez nutnosti s nimi porušovat pravidla, nebo si pronajímat okruh.

Místní dálnice jsou nejbezpečnější

Je až s podivem, že místní dálnice jsou spojeny také se zajímavostí, která se týká bezpečnosti. I když zde platí neomezená rychlost a radary jsou zbytečné, jsou místní dálnice velmi bezpečné. To jenom potvrzuje fakt, že rychlost není vždy strůjcem dopravních nehod. Vliv na to má ale i kvalita daných dálnic, stejně jako pravidelné investice do řady bezpečnostních prvků a také svodidel.

Německé dálnice měří 12 950 kilometrů

Dostat se z bodu A do bodu B je v Německu mnohdy skutečně pohodlnější autem, než jinými způsoby. A to díky hustotě místních dálnic. Daná síť aktuálně měří 12 950 kilometrů. Což je zhruba čtvrtinová vzdálenost toho, kdybyste se rozhodli absolvovat takzvanou cestu kolem světa. Zajímavostí je také fakt, že zhruba před sto lety zde bylo rychlostních úseků jenom 13 kilometrů.

Unikátní povrch i technologie stavby

Většina dálnic v Německu je stavěna tak, aby byl jejich povrch výrazně hrubší, než je tomu v okolních zemích. To opět výrazně přispívá k bezpečnosti, hlavně pokud jde o eliminaci ztráty přilnavosti. Zapomínat nelze ani na nosnost dálnic. Mnoho úseků vzniklo už za války, s možností využití jako alternativní přistávací dráha. Přetížený kamion tak není žádným problémem.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz