Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Chystané novinky v dopravě v 2019
19.04.2019

Chystané novinky v dopravě v 2019

Ministerstvo dopravy se průběžně snaží více či méně úspěšně reagovat na změny na našich silnicích a čas od času se tak mění pravidla pro jejich používání. Pojďme se podívat na chystané změny v dopravě pro rok 2019.

Bezpečně…nebo draze

Primární snahou zmiňovaného ministerstva by měla samozřejmě být maximální bezpečnost všech uživatelů silnic a dálnic. Dle jeho statistik policie v loňském roce oficiálně vyšetřovala více než sto tisíc dopravních nehod. Jednou z cest, jak dosáhnout snížení tohoto nelichotivého čísla, je zpřísnění trestů za nedodržení pravidel definovaných ve vyhláškách a zákonech.

Nově by tedy měli vzniknout pouze 4 kategorie přestupků, které lze řešit pokutou. Zatímco méně závažné přestupky by měli mít možnost policisté řešit domluvou či pokutou v jednotném paušálu, u závažnějších přestupků se horní hranice finančního postihu zvedne až na dvojnásobek. Ve správním řízení tedy až na 75 000 Kč.

Dvakrát a dost

Změnu také možná časem dozná známý bodový systém. Řidiči by dle návrhu dostávali jednotně jen čtyři (například za používání mobilního telefonu za jízdy), nebo šest trestných bodů (třeba jízda na červenou). Z toho vyplývá, že nedisciplinovaný šofér by mohl přijít o řidičský průkaz za tři, respektive dva prohřešky proti pravidlům silničního provozu.

Zkušební doba pro nové řidiče

Odborníci ministerstva pamatují i na novopečené řidiče. Právě ti jsou často viníci dopravních nehod. Návrhem tedy je jakási dvouletá zkušební doba. Během ní má řidič k dispozici snížený limit šesti bodů. Vzhledem k výše uvedenému by tak stačil k odebrání řidičského průkazu jeden závažnější přestupek.

Více dálnic

Kromě bezpečnosti je také ožehavé téma plynulost dopravy a komfort na českých cestách. Z toho důvodu se plánuje pro rok 2019 otevření 23,5 kilometrů nových dálnic a dalších 178 kilometrů dálnic a silnic první třídy bude ve výstavbě.

Ať už plánované změny proběhnou či ne, přejeme vám hlavně bezpečnou jízdu bez nehod a kolon.

Článek byl vytvořen redakcíDopravniznaceni.com, e-shop s dopravními značkami.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz