Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. B 19 – Zákaz vjezdu vozidel přepravujících náklad, který může způsobit znečištění vody
17.06.2010

B 19 – Zákaz vjezdu vozidel přepravujících náklad, který může způsobit znečištění vody

Zákazová dopravní značka „Zákaz vjezdu vozidel přepravujících náklad, který může způsobit znečištění vody“ signalizuje řidičům přísný zákaz vjezdu vozidel přepravujících ropu, ropné materiály nebo jiné látky do daného úseku, které by mohly zapříčinit znečištění vody nebo obecně životního prostředí. Množství i povaha nákladu mohou být upřesněny na dodatkové tabulce.

Na zákaz je nutné upozornit předem, a to před nejbližší křižovatkou pomocí dopravní značky Návěst před křižovatkou s uvedením symbolu značky nebo popřípadě samotnou, výše zmíněnou značku, která je doplněna o dodatkovou tabulku Směrová šipka nebo Vzdálenost, a to včetně způsobu vyznačení objížďkové trasy.

Značka se nejčastěji užívá právě v blízkosti zdrojů pitné vody. Zákaz platí na: roplné látky (uhlovodíky a jejich směsi), jedy a jiné látky škodlivé zdraví, žíraviny, silážní šťávy, průmyslová a statková hnojiva, pevné a tekuté odpady průmyslu výživy, spotřebního průmyslu a strojírenském průmyslu, odpady z tepelného zušlechťování kovů, odpady z nekonvenčních technologií obrábění a tváření, odpady ze zpracování kovů obsahující zbytky olejů, koncentrované chromočistící lázně, kaly nebo pevné znečištěné látky a odpady všeho druhu vzniklé při sběru a svozu odpadů z domácností, nemocnic, skladových nádrzí atp.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz