Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. A 31c – Návěstní deska (80 m)
27.05.2010

A 31c – Návěstní deska (80 m)

Výstražná dopravní značka „Návěstní deska 160 m“ upozorňuje řidiče na blížící se železniční přejezd. V případě, že je vzdálenost mezi dvěma železničními přejezdy kratší než 160 m, ale činí alespoň 80 m, je před následující značkou umístěna ještě dodatková značka  Železniční přejezd se závorami (značka A 29) nebo Železniční přejezd bez závor (značka A 30).

Je-li vzdálenost mezi dvěma přejezdy kratší než 80 m, použije se vyjma dodatkové značky A 29 nebo A 30 ještě jedna dodatková tabulka vyjadřující vzdálenost (E 3a). Pokud vzdálenost mezi oběma přejezdy kratší než 30 m, je značka pro přejezdy společná. V tomto případě se ještě bere v úvahu, zda jsou tyto dva přejezdy bez závor, se závorami nebo kombinace obou. Jde-li o dva přejezdy bez závor nebo přejezdy se závorami, je nutné ještě použít další dodatkovou značku Počet (E 1) s nápisem 2×.

Pro označení železničního přejezdu na odbočující komunikaci je třeba použít další z dodatkových tabulek, a to Směrovou šipku (E 7b), která se umisťuje pod Návěstní desku (A 31c). Pokud je přejezd na pozemní komunikaci s menším dopravním významem, označí se jen na této pozemní komunikaci, kde je využito opět dodatkové tabulky vzdálenost.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

© 2018 HAREX INVEST s. r. o. - Všechna práva vyhrazena OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz