Úvod » PANORAMATICKÁ ZRCADLA

Panoramatická zrcadla

Je mnoho komplikovaných křižovatek, kde mohou panoramatická zrcadla přijít vhod. Nabídnou pohled do míst, odkud není ze sedadla řidiče zase až tak dobrý výhled. Základem naší nabídky jsou primárně dopravní zrcadla. V rámci našeho sortimentu však můžete poptat i jiná řešení, jako ta průmyslová, využívaná v mnohých podnicích.

 


Dopravní


Průmyslová

Řadit podle 
Výrobce  


naše cena 2 812,00 Kč
naše cena 3 358,00 Kč
naše cena 1 456,00 Kč
naše cena 2 274,00 Kč
naše cena 2 912,00 Kč


Panoramatická zrcadla


Panoramatická zrcadla jsou z fyzikálního hlediska vypuklá zrcadla, která mají ohnisko v prostoru za zrcadlem, což umožňuje zvětšení pozorovacího úhlu a zrcadlení většího zorného pole. Oproti klasickému rovinnému zrcadlu se v něm tak odráží mnohem větší prostor na prakticky stejné ploše zrcadla.


Použití panoramatických zrcadel


Díky těmto vlastnostem a výhodám je jejich škála využití opravdu veliká. Používají se především k řešení rizikových dopravních situací, kde eliminují slepé úhly v nepřehledných křižovatkách, umožňují vyhodnotit dopravní situaci při vyjíždění z průjezdů, garáží a parkovišť a obecně zpřístupňují pohled na zastíněné prostory.

 

Uplatnění najdou ale i jako součást dopravního řešení vnitřních komunikací ve skladech, výrobních halách a velkoprodejnách. Za zmínku také jistě stojí možnost vybavení vysokozdvižných vozíků zpětnými zrcadly tohoto typu pro řidičův lepší přehled o okolním dění. Zde všude pomáhají zajistit bezpečnost lidí, dopravních prostředků a majetku – nejen jako prevence proti haváriím, ale také proti krádežím.